Vydejte se s námi
na dovolenou v karavanu

stačí Vám po celé EU řidičský průkaz skupiny B

vyberte karavan

Známe ty nejlepší
kempy v Evropě

najít kemp

Vydejte se s námi

na dovolenou v karavanu

15. sezóna začala

Jedeme v tom spolu již 15. sezón. Pevně věříme, že po rocích s Covidem a energetické krizi už bude pro nás cestovatele přívětivěji. 

I nadále máme připravený dárek ke každému vypůjčenému karavanu. Jedinečná káva Drip it, kterou si připravíte jednoduše i na cestách. S každým karavanem dostanete ochutnávkový mix káv Drip it.

Dripit

  

A to není vše! Spolupracujeme s Rybízák.cz a tak pro Vás máme do každého karavanu Čůčo na dovču!!!

 

 

Vždy čisté, voňavé a perfektně připravené pro Vaše cesty

 

  

Jsme malá rodinná půjčovna karavanů, vše děláme s radostí pro Vaši radost. Sami jsme aktivní karavanisté, máme nepřeberné množství zážitků veselých i nepříjemných.

Klidně se ptejte, my odpovíme ...

Karavany, jsou připraveny pro cestování i nezávisle na kempech. Jsou vybaveny vlastním zdrojem energie pro vaření, svícení, topení, mytí se, vhodné pro zastavení kdekoli.

K dispozici jsou kompaktní karavany Weinsberg 390QD s nízkou maximální hmotností 1100kg pro 2-4 osoby a větší karavany Weinsberg a Knaus určené až pro 6 osob.

Dále máme v nabídce plně vybavený obytný automobil Knaus 650DG pro 4 až 6 osob, vozidlo Weinsberg CaraSuite 700ME pro 4-5osob na jízdu i spánek. Benimar Tessoro 463 pro 5 osob, s automatickou převodovkou, plynovou troubou s grilem a spoustou vychytávek, díky kterým bude dovolená ještě pohodlnější.

 

 

Můžu řídit auto s karavanem?Častý dotaz týkající se řidičského průkazu.

Pokud maximální technicky přípustná hmotnost celé soupravy (auto + obytný přívěs)
nepřesáhne 3500 kg, stačí Vám po celé EU řidičský průkaz skupiny B. V případě, že souprava má vyšší hmotnost než 3500kg, ale nepřevyšuje 4250kg, stačí rozšíření ŘP podle paragrafu 96, musíte sice absovovat v autoškole, ale jedná se jen o praktickou zkoušku. Pokud souprava přesáhne hmotnost 4250kg musíte mít řidičský průkaz B + E.

V ceně půjčovného

rychlovarná konvice, sada hrnců, pánvička, sada talířů, hrnků a pohárů, příbory, 2 ostré nože, škrabka, otevírák, kuchyňské náčiní, zapalovač, smetáček, lopatka, utěrka, ručník, prostředky na mytí nádobí (saponát, houbička, písek), šňůra na prádlo, kolíčky, ramínka, sáčky do odpadkového koše, chemie pro WC, toaletní papír 2-3role, schůdek, připojovací kabel 25-50m, redukce pro připojení z běžné zásuvky 230V, PB láhev s náplní, havarijní pojištění.

Výbava na přání

za příplatky uvedené v ceníku můžete mít dále k dispozici nosič pro jízdní kola, přídavnou nádrž na vodu, LCD TV, přídavná zrcátka, toaletní papír navíc, kempingové vybavení  - židle, stolek, stanový přístřešek, redukce 7/13 pólů pro připojení přívěsu

Novinky, články z cest a zajímavosti

Výlet na Bastei a hrad Hohnstein

Publikováno: 28.3.2017 | Autor: admin

Projděte dvacetikilometrový okruh severní části Národního parku Saské Švýcarsko, čeká Vás jenom to nejlepší – lázeňské město Kurorth Rathen, skalní most Bastei a hrad Hohnsteinu.

Popis trasy

Projděte dvacetikilometrový okruh severní části Národního parku Saské Švýcarsko, čeká Vás jenom to nejlepší – lázeňské město Kurorth Rathen, skalní most Bastei a hrad Hohnsteinu. Začínáme v lázeňském městě Kurorth Rathen, do kterého buď můžeme přijet rovnou autem (cesta z hotelu cca 45 km), nebo přívozem z Oberrathen (cesta cca 36 km autem). Po prohlídce lázeňského městečka a hradu Altrathen stoupáme roklí Koppelsgrund a Mordgrund po červené značce až k rozcestí u vodopádu nad jezírkem Sauteich. Traversem po zelené značce pokračujeme nad údolím říčky Polenz až do vesnice Hohnstein. Zde si určitě prohlédněte stejnojmenný hrad, tyčící se nad zdejší krajinou. Okolí hradu poskytuje několik krásných vyhlídek, které určitě doporučujeme navštívit. Pokračujeme kousek po silnici, poté kus po modré a dále po červené značce až do vesnice Rathenwalde. Odtud po modré značce údolím potoka Grünbach až k vodopádu Amselfall a blízké jeskyni nad Kosím jezerem (Amselsee). Po modré dále pokračujeme až k Basteikreuz, nezapomeňte po cestě navštívit vyhlídku, z ní uvidíte kromě Bastei celé skalní město Rathen. Poté po náhorní plošině přicházíme na Bastei. Areálem hotelu, kde se můžete občerstvit buď v restauraci, nebo v jednom z bufetů procházíme na několik vyhlídek na hluboký kaňon Labe, vysoké skály a celé Českosaské Švýcarsko. Po přechodu přes most Bastei přicházíme k zbytkům středověkého hradu Neurathen. Odtud začíná prudký sestup do údolí po modré až do Kurorth Rathen.


Tipy

  • Vyhlídka Gamrig, cca 1 km od Kurorth Rathen nabízí krásný výhled jak na Labe, Bastei tak Lilienstein, obzvlášť hezká je v dopoledních hodinách, kdy slunce osvětluje skalní město.
  • V Hohnstein se můžete osvěžit ve zdejším Aquaparku.
  • Prohlídky hradu Hohnstein jsou denně od 10:00 do 17:00, vstupné €2,6 / dospělý, nebo €5,5/rodinné vstupné.
  • Nezapomeňte na Bastei na prohlídku středověkého hradu Neurathen. Vstup je za pokladnou těsně za Basteibrücke. Vstup dospělí €1,5, dítě do 3 let zdarma.
  • Chcete jednoduše zaparkovat? Nepřejíždějte autem Labe v Bad Schandau, ale dojeďte z Ostrova do Oberrathen. Do Kurorth Rathen se dostanete přívozem. Ušetříte tak cca 8 km cesty autem.
  • Pokud Vám budou zbývat síly, určitě navštivte po modré turistické stezce horu Lilienstein – neuvěřitelný výhled na Labský kaňon a NP Saské Švýcarsko.
  • Při zpáteční cestě z Bastei navštivte Amselsee – Kosí jezero. Můžete jej přeplout na lodičce, která je zde k zapůjčení.
  • Určitě se podívejte do skalního divadla pod Bastei u Kurorth Rathen. Za letních večerů se zde hrají představení i pro děti. Specialitou jsou představení s jezdeckými scénami na koních.
  • Pokud zaparkujete na levém břehu Labe, nezapomeňte si poblíž nádraží Oberrathen prohlédnout svět miniaturní železnice Eisbahnwelten

Kde se občerstvit

Zobrazit všechny